درس اول

درس اول مطالعات اجتماعی ششم

درس اول مطالعات اجتماعی ششم

درس اول مطالعات اجتماعی ششم

با سلام خدمت دانش آموزان عزیز و همکاران محترم؛ با درس اول مطالعات اجتماعی ششم با عنوان «دوستی» در خدمتتون هستم؛ لطفا ابتدا متن درس را به دقت مطالعه کنید، و سپس به سوالات مطرح شده پاسخ بدهید.
با ما همراه باشید.

درس اول مطالعات اجتماعی ششم
مباحث مهم درس اول دوستی

۱.چرا انسان به دوست نیاز دارد و نمیتواند تنها زندگی کند؟

پاسخ: چون انسان موجودی اجتماعی است و نمی تواند تنها زندگی کند؛ تنهایی برای انسان احساس ناخوشایندی است. دوستی یکی از مهمترین نیازهای ماست و همه ما نیاز داریم که محبت کنیم و مورد محبت قرار بگیریم؛ خداوند میل به محبت را در وجود ما قرار داده است.

۲. داشتن دوستان خوب چه مزایایی دارد؟

پاسخ: الف) انسان از صحبت کردن و همنشینی با دوستان خوب لذت کی برد. ب) صحبت کردن با دوست عاقل و صبور باعث می شود احساس سبکی و آرامش کنیم. ج) ما از طریق همنشینی با دوستان خوب چیزهای مفیدی یاد میگریم. د) همه ما در زندگی به کمک دوستان خوب نیاز داریم.

۳. چرا انتخاب دوست موضوع بسیار مهمی است؟

پاسخ: چون دوستان روی یکدیگر تاثیر دارند، گاهی ممکن است یک دوست موجب سربلندی و سعادت ما در آینده شود و یا دوستی باعث سرافکندگی و سرشکستگی ما شود پس انتخاب دوست از این جهت موضوع مهمی است و هر کسی شایستگی دوستی را ندارد.

۴. با توجه به سخنان امام علی(ع) درباره دوستی دوستان خوب چه ویژگی هایی دارند؟

پاسخ: الف) دوست خوب خیرخواه شماست و شما را از کارهای بد و نا پسند باز می دارد. ب) دوست خوب با شما صادق و یکرنگ است. ج) دوست خوب خوش اخلاق و با ادب است.

۵. پیامبر اکرم(ص) درباره سخن چینان چه می فرماید؟

پاسخ: بدترین افراد کسانی هستند که میان مردم سخن چینی میکنند و بین دوستان جدایی می اندازند.

 

با تشکر از همراهی شما

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا